Nagymegyer városában él a SNITT Polgári Társulás, amely 2015 óta működik maroknyi lelkes fiatal közreműködésével. Azzal a céllal alakult, hogy a kultúra égisze alatt tevékenykedjen és különféle eseményeket, rendezvényeket szervezzen a nagyérdeműnek.
A KönyvVár kezdeményezés az egyik alapítótag, Katona Réka ötlete volt a pandémia időszaka alatt. Olyannyira sikeres volt a KönyvVár felhívás, hogy már Csiliznyárad is csatlakozott a kezdeményezéshez. De mi is ez a KönyvVár?
Réka a neten bukkant rá az indító ötletre. Egy szekrény, ahová az emberek betesznek és kivesznek könyveket – ezt továbbgondolva valósult meg a KönyvVár projekt. Már az elején sikerült körülbelül 30-40 könyvvel ékesíteni a KönyvVár szekrényüket. A gyerekkönyvektől egészen a szépirodalomig terjed a választék, vagyis mindenki megtalálja benne a magának valót. A SNITT közösségi oldalára került fel poszt a könyvesszekrényről, és két nap leforgása alatt megtelt könyvekkel az egész szekrényke. A megyeriek nagyon aktívan hozzájárultak a kezdeményezéshez, szinte mindig áll a polc előtt valaki.
A cél pedig az emberek szórakoztatása. Réka egyik régi álma vált valóra ezzel a projekttel. Amióta elindult a kezdeményezés, érkezett hozzájuk még két szekrény, így most már bővíthetik a város KönyvVár könyvtárát.
Az egyiket az iskola mellé szeretnék kihelyezni, a másikat pedig a megyeri fürdőhöz (a Mátyásfához), mert köztudott, hogy ott sokan megfordulnak. S ha sikerül csoportosítani a köteteket, akkor az iskola melletti polcokra az ifjúsági könyvek kerülnek, a fürdő mellé pedig az idegennyelvű könyveket helyeznék el a turisták miatt is. Nyilván több a magyar nyelvű könyv, de elvétve vannak szlovák, angol és német kötetek is. Az lenne a jó, ha egyre több település szállna be a KönyvVár projektbe.
























