Kedysi boli všetky potraviny lokálne a každý región mal svoj jedinečný svet chutí. Naše babky varili domáce jedlá z poctivých surovín. No odvtedy poštového holuba nahradil email a na večeru si doprajeme argentínsky steak s čínskou kapustou. Život sa zmenil, potraviny sa stali tuctovým artiklom a chutia inak. V roku 2014 sa v jeden krásny letný večer skupina ľudí pod starým, košatým orechom rozhodla ísť proti prúdu. Rozhodli sa ukázať svetu to, čo máme doma, a nečakať, aby svet opäť presadil to svoje u nás. Založili občianske združenie Kukkonia. 

Kukkonia je síce zvláštne slovíčko, ale skrýva v sebe kúsok histórie, prísľub súčasnej zmeny a náznak lepšej budúcnosti. Kde a v čom? Medzi Dunajom a Malým Dunajom sa rozprestiera krásny malý ostrov, ktorý sa nazýva Žitný ostrov. Ešte v časoch tatárskych nájazdov bolo toto územie pomenované Kukkonia. Je to nádherná oblasť s veľkým prírodným bohatstvom a krásou.

Vízia Kukkonie je jednoduchá a originálna: návrat k tradíciám a ich transformácia do modernej podoby. Dôraz sa kladie na rozvoj regiónu, na kultúrne, historické a prírodné pamiatky, ako aj na využitie surovín, ktoré dáva samotná príroda. Na prelome rokov 2015/2016 boli na trh uvedené potravinárske produkty značky Kukkonia. Čím sa líšia od ostatných? Sú 100 % domáce. Sú tradičné v modernom prevedení. Sú bez éčiek a konzervantov a sú neuveriteľne chutné. Sú určené pre tých, ktorým záleží na tom, čo si kupujú, ako aj pre patriotov, ktorí cítia, že naše je naše. Kukkonia je prísľubom domáceho a výnimočného. www.kukkonia.sk

Fotogaléria
Cookies